We wtorek 8 maja rozpoczął się XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek obchodzony w tym roku pod hasłem "(Do)wolność czytania". Serdecznie zapraszamy do świętowania z nami Tygodnia Bibliotek.
Tegorocznym hasłem tygodnia bibliotek jest hasło "(Do)wolność czytania", czyli będące zależne wyłącznie od własnej woli, nieskrępowane nakazami, przepisami, swobodne, wolne czytanie. Dowolność to także nieograniczony dostęp do książki w różnym formacie (książka tradycyjna, elektroniczna, audiobook), a co za tym idzie również do biblioteki.
(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA pozwala nam rozwijać się umysłowo, kulturalnie, poznawać różne poglądy, nieć nieograniczone możliwości.
Hasło nawiązuje także do 100-lecia obchodów odzyskania przez Polskę niepodległości - wszak czytanie było ważnym elementem zachowania tożsamości, historii, tradycji i kultury narodu.
W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy wiele inspirujących wydarzeń m.in.:
• „Uśmiechnij się, jesteś w Bibliotece!” – przez cały tydzień w czytelni funkcjonować będzie fotobudka, gdzie można będzie zrobić sobie najbardziej nawet szalone zdjęcie;
• Spotkanie autorskie z pisarzem dziecięcym Przemysławem Wechterowiczem;
• uroczyste rozwiązanie konkursu „W ogródku Pana Andersena”;
•warsztaty literackie oraz lekcje biblioteczne.