Biblioteka Publiczna w Łomiankach może się pochwalić znakomitymi wynikami czytelnictwa. W powiecie warszawskim zachodnim zajmuje pierwsze miejsce w kategoriach ilość wypożyczeń oraz ilość czytelników.
16 maja w Bibliotece Powiatowej w Ożarowie Mazowieckim odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza. Podczas uroczystości został ogłoszony Lider Bibliotek Powiatu Warszawskiego Zachodniego za rok 2017. W tym roku to zaszczytne miejsce przypadło naszej bibliotece.

Statystyki za 2017 rok powstały na podstawie sprawozdań bibliotek publicznych przez biblioteki województwa mazowieckiego do Biblioteki Publicznej m. st. Warszawy - Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego.