Konkurs na inicjatywy oddolne – wyniki

Znamy zwycięzców konkursu na inicjatywy oddolne w ramach projektu „Biblioteka możliwości” w ramach programu dotacyjnego BLISKO finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po długich i burzliwych obradach komisja konkursowa zdecydowała o zwiększeniu dofinansowania i wyborze 5 z 12 zgłoszonych inicjatyw:

  1. O LITERATURZE NIETYPOWO

W ramach projektu zrealizowane zostaną różnorodne spotkania i warsztaty rodzinne w nawiązaniu do twórczości pisarzy, głównie mieszkańców Łomianek, m.in. o historii kajakarstwa, spacery ornitologiczne, warsztaty pszczelarskie.

  1. “KOBIECA PRZESTRZEŃ – ZATRZYMAJ SIĘ, UKOCHAJ SIEBIE I ZOSTAŃ SWOJĄ NAJLEPSZĄ PRZYJACIÓŁKĄ”

Projekt przewiduje cykl spotkań rozwojowych dla kobiet wykorzystujących specjalistyczną literaturę oraz kreatywne warsztaty artystyczne.

  1. CZYTAMY RAZEM (PO ANGIELSKU) – CYKL SPOTKAŃ Z AUTORKAMI FRANEK, FRANIA I FELIX – MONIKĄ UFEL I DOROTĄ LIPIŃSKĄ

Projekt przewiduje serię spotkań czytelniczych dla rodziców z dziećmi w wieku 2-4 lata oraz spotkania dla rodziców/opiekunów poświęcone taktykom i strategiom pomocnym we wczesnym czytaniu (w tym po angielsku).

  1. MŁODZI LIDERZY: WARSZTATY BUDOWANIA UMIEJĘTNOŚCI ROZWOJOWYCH DLA MŁODZIEŻY W WIEKU 13-18 LAT

Projekt przewiduje serię warsztatów rozwojowych dla młodzieży na podstawie krótkich form literackich połączonych z twórczymi aktywnościami m.in. tworzenie łapaczy snów, pisanie intuicyjne.

  1. POZNAJ HISTORIE SWOJEJ OKOLICY

Projekt przewiduje serię spotkań przedstawiających historię gminy z wykorzystaniem księgozbioru regionalnego oraz spacery po terenie gminy z komentarzem historycznym.

Zwycięzcom ogromnie gratulujemy! Już nie możemy się doczekać wspólnej realizacji . Gratulujemy też pozostałym autorom i autorkom zgłoszonych inicjatyw. Cieszy nas różnorodność zgłoszonych inicjatyw


Zmień rozmiar tekstu-+=