Warsztaty komiksowe – relacja

29 maja w Bibliotece w Łomiankach odbyły się warsztaty komiksowe prowadzone przez Zbigniewa Masternaka. W wydarzeniu uczestniczyła klasa 5b ze Szkoły Podstawowej nr 1, im. M. Kownackiej w Łomiankach. Inspiracją do przeprowadzenia zajęć był projekt przygotowany przez uczennicę Anastazję Szymańską.

Podczas warsztatów dzieci miały okazję poznać różnorodne techniki tworzenia komiksów. Prowadzący, Zbigniew Masternak, z pasją opowiadał o procesie tworzenia fabuły, kreacji bohaterów oraz o technikach rysunku. Następnie uczniowie sami spróbowali swoich sił w tworzeniu własnych komiksów.

Po zakończeniu części praktycznej, prowadzący omówił prace uczestników, udzielając cennych wskazówek i pochwał. Na koniec odbyło się głosowanie na najlepszy, według dzieci, komiks. Najwięcej głosów zdobyła praca jednego z uczniów, który w nagrodę otrzymał od Zbigniewa Masternaka książkę.

Warsztaty były nie tylko świetną zabawą, ale również inspirującą lekcją, która rozwijała kreatywność i wyobraźnię młodych uczestników. Dzieci wróciły do szkoły z nowymi umiejętnościami i zapałem do dalszego tworzenia własnych komiksów.


Zmień rozmiar tekstu-+=