Poznaj historię swojej okolicy cz. 2 – relacja

Za nami już drugie spotkanie “Poznaj historię swojej okolicy!” Była to niezwykle interesująca podróż w przeszłość naszej miejscowości, podczas której dowiedzieliśmy się o pierwszych osadach zamieszkujących te tereny, o rozwoju i zniszczeniach w czasach wojen, o ważnych wydarzeniach i postaciach z historii Łomianek.

Pan Przemysław Mikusek Przewodnik Kampinoski i miłośnik historii w ciekawy sposób opowiadał o życiu codziennym mieszkańców, o budowaniu kościołów, dworów i innych budowli, które dziś stanowią dziedzictwo naszego miasta. Dzięki niemu mogliśmy lepiej zrozumieć korzenie i tradycje naszej społeczności.

Uzupełnieniem tak wyśmienitej prelekcji był spacer po historycznym centrum Łomianek, podczas którego przewodnik jeszcze bardziej wzbogacił naszą wiedzę o miejscach i zabytkach, które mijaliśmy. Było to zdecydowanie fascynujące doświadczenie, które pozwoliło nam spojrzeć na nasze miasto z zupełnie nowej perspektywy.

Bardzo dziękujemy prelegentowi oraz uczestnikom za przemiłe spotkanie i spacer.

Inicjatywa oddolna „Poznaj historię swojej okolicy” realizowana w ramach projektu „Biblioteka możliwości” przez Bibliotekę Publiczną w Łomiankach.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność


Zmień rozmiar tekstu-+=