Zapraszamy na warsztaty kolażu

Już 13.09 zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul. Wiejska 12a) na warsztat kolażu zainspirowany czarodziejskimi baśniami Andersena! Na warsztacie wyobrazimy sobie jakby to było stać się bohaterem baśni tego wyjątkowego twórcy np. zmniejszyć się do rozmiaru Calineczki i podróżować na grzbiecie jaskółki albo na liściu lilii wodnej ciągniętej przez zaprzęg motyli, rozumieć mowę kwiatów czy nawet rozmawiać ze zwyczajnym imbrykiem. Motywy z naszych ulubionych baśni pisarza staną się punktem wyjścia do swobodnej, artystycznej zabawy, podczas której każdy z Was stworzy swój własny oryginalny kolaż!

19.09 zapraszamy do Biblioteki Głównej (ul. Wiejska 12a) na warsztat kolażu zainspirowany twórczością Wisławy Szymborskiej. Czy wiecie, że poetka uwielbiała tę artystyczną technikę i przez wiele lat tworzyła „wyklejanki”, czyli kolażowe kartki pocztowe, które wysyłała do swoich przyjaciół
i bliskich?! Na warsztacie poznamy skróconą historię kolażu i nauczymy się pracować z tą techniką od podstaw. Obejrzymy najciekawsze prace współczesnych artystów działających w tym medium
i zabawne, często absurdalne „karteczki własnego wyrobu” Szymborskiej. Następnie każdy z Was stworzy oryginalny kolaż zainspirowany ulubionym wierszem poetki.

Obowiązują zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

O prowadzącej:

Bożka Rydlewska – artystka wizualna, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Studiowała również na Högskolan för Design och Konsthantverk w Göteborgu. Zajmuje się twórczymi poszukiwaniami w obszarze grafiki, ilustracji, kolażu, odwołując się do tradycji obrazowania surrealistycznego oraz botaniki i literatury. Tworzy również papierowe rzeźby inspirowane książkową techniką pop-up. Brała udział w wielu wystawach w Polsce i za granicą m. in. w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, w Trafostacji Sztuki w Szczecinie, w Festiwalu Illustrative w Berlinie, Festiwalu Wanted Design w Nowym Jorku czy Landmark North w Hong Kongu.


Zmień rozmiar tekstu-+=