Szkolenia

Program dotacyjny BLISKO to nie tylko działania edukacyjno-animacyjne, ale też możliwość podnoszenia swoich kompetencji.

We wrześniu i październiku nasi bibliotekarze oraz nasi partnerzy i bibliotekarze z zaprzyjaźnionych bibliotek oraz szkół wzięli udział w szkoleniach:

  1. Nowe technologie w animacji czytelnictwa. Aplikacje, narzędzia, multimedia, gamifikacja – warsztat praktyczny.
  2. Dostępna instytucja kultury
  3. Kamishibai – papierowy teatr
  4. Storytelling w edukacji
  5. Warsztat pracy z pokoleniem Z – narzędzia i metody
  6. Gry planszowe jako najlepszy sposób na integrację zespołu, grup dziecięcych oraz młodzieżowych

Wyjazdy studyjne

27 i 28 września bibliotekarze Biblioteki Publicznej w Łomiankach oraz Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w wzięli udział w wizycie studyjnej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie oraz Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej w Działdowie. Wizyta studyjna miała na celu integrację zespołu biblioteki, wymianę doświadczeń z innymi beneficjentami programu BLISKO, a także Programu Rozwoju Bibliotek oraz sieciowanie z innymi bibliotekami. Beneficjenci pierwszego naboru podzielili się swoim doświadczeniem przede wszystkim na temat przeprowadzenia konkursu na inicjatywy oddolne. W czasie wizyty zespoły trzech bibliotek wzięły udział w szkoleniu podnoszącym kompetencje w zakresie animacji czytelnictwa z wykorzystaniem nowych technologii. Na deser bibliotekarze zwiedzili zamek pokrzyżacki.

9 listopada zespół Biblioteki wyruszył na drugą wizytę studyjną. Tym razem bibliotekarze odwiedzili: Miejską Bibliotekę Publiczną w Milanówku, Miejsce Aktywności Lokalnej “Spotykalnia i Bibliotekę Sąsiedzką – filię Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy oraz Storytekę – filię Biblioteki Publicznej im. Stanisława Staszica w Dzielnicy Bielany m.st. Warszawy.

Zmień rozmiar tekstu-+=